FLOAREA

Postat de portiadelumina in Cu de toate pe 14 Dec 2012 | 2610 vizualizari

Comentarii (52)

14.12.2012, 10:21

Erau vremuri cand imi dadea tarcoale deznadejdea dar stiu ca Dumnezeu nu ne lasa niciodata! Cat mai multe inflorite

14.12.2012, 10:26

Aşa Simo, sufocă-l cu optimism, că n-are să păţească nimic

14.12.2012, 10:27

Denisa, acea stare ne încearcă pe toţi, în multe momente ale vieţii. De aceea trebuie să privim prin fereastra sufletului, pentru că acolo vom vedea acea floare din noi care stă să înflorească spre a ne lumina clipa ce urmează. Mulţumesc frumos

14.12.2012, 10:30

Tot timpul scrii frumos.Nu ne dezamagesti deloc.Tine-o tot asa!

14.12.2012, 10:37

Mulţumesc frumos Geanina. Când pot, când am tim, încerc, măcar încerc.

14.12.2012, 10:40

ca de obicei, emotionati pana la lacrimi! frumos tare ne-ati purtat de la un plan la altul

14.12.2012, 10:40

Zilele trecute,pornind la drum,era foarte frig dar era un soare puternic.Chiar a trebuit sa-mi pun ochelarii de soare ca stralucirea zapezii sa nu ma orbeasca.Era frumos si imi era bine.Pe traseu s-a mai intunecat,norii s-au adunat,o stare de ingrijorare m-a cuprins,dar inca era bine.Ramasese speranta ca vestile pe care le vom primi vor fi inca bune.Si asa a si fost.
Cumva era ca in melodia aceea "E soare soare,dar nu-l vad eu".Nu-l vedeam,dar inca-i simteam prezenta.
Zi cu soare si caldura-n suflet Padre

14.12.2012, 11:51

Multumesc frumos Laura Multa si curata speranta sa fie la casa voastra

14.12.2012, 11:54

Ma bucur Dia ca ati primit vesti bune. M-am gandit la voi ca ati fost pe drum. Si ma bucur de speranta care exista si la sufletul tau. Asa sa fie multi, multi ani de acum in colo

14.12.2012, 12:03

Zic ca au fost bune pentru ca puteau fi si mai rele.Dar speram ca va fi mai bine dupa tratamentul prescris.
Ce ne-am face daca n-am nadajdui ca va fi mai bine?

14.12.2012, 13:10

Niciodată nu mă gândesc la asta Dia. Încerc de fiecare dată să văd partea plină a paharului, zicând mereu că sunt alţii mai rău decât mine. Oricum, eu am zis că-s enervant de optimist aşa că nu pot ieşi din pasul meu.

14.12.2012, 21:06

Cat de minunat! Floarea sperantei hranita cu iubire Cereasca, nu se ofileste si nu ingheata niciodata! Multumesc din nou de mii si mii de ori!

14.12.2012, 21:11

Îţi mulţumesc frumos şi eu Ruxy Mereu treci prin pagina mea cu comentarii frumoase şi gânduri bune. Speranţă izvorâtă din lumina caldă a sufletului să fie şi la casa voastră

15.12.2012, 00:45

f frumos!

15.12.2012, 04:19

Mulţumesc frumos Ada

15.12.2012, 15:06

foarte frumos

15.12.2012, 16:24

Mulţumesc frumos Violeta

15.12.2012, 19:07

minunate si frumoase cuvinte, patrund in suflet precum un remediu binefacator

15.12.2012, 19:52

Mulţumesc frumos Crina pentru comentariu, pentru gândul bun

15.12.2012, 22:27

16.12.2012, 06:06

Mulţumesc frumos Bianca

17.12.2012, 13:47

17.12.2012, 14:39

Mina Mulţumesc frumos.

10.08.2014, 14:45

Sublim...atat de profund ..aceste randuri ma ung la suflet .. Felicitari ,aveti un talent deosebit

10.08.2014, 14:48

Mulţumesc frumos, Adelina! Nu am un talent special, nici deosebit, doar privesc (cred) mai atent cele ce răsar lângă noi, în noi.

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase