Eu nu am avut iaurt si am folosit doua linguri de smantana si un pahar mic de apa si a iesit ff buna!
Se amesteca bine ingredientele, chiar si cu mixerul, pana se obtine o compozitie omogena si elastica. Se unge o craticioara, sau forma ce aveti..cu ulei/unt si se tapeteaza cu faina si se pune...
Măcar azi ar fi bine să faci o pauză din consultarea asiduă a anunţurilor matrimoniale. Cel puţin încetează să le mai cauţi în revista “Zootehnia modernă”.
Paine cu iaurt-ff repede de facut
Eu nu am avut iaurt si am folosit doua linguri de smantana si un pahar mic de apa si a iesit ff buna! Se amesteca bine ingredientele, chiar si cu mixerul, pana se obtine o compozitie omogena si elastica. Se unge o craticioara, sau forma ce aveti..cu ulei/unt si se tapeteaza cu faina si se pune...