Mai sus cu...nimic!

Postat de alilianaa in Cu de toate pe 7 Feb 2013, 22:19

Articol pe placul a 12 bucatarasi
comenteaza

     Ce-o fi bine in viata...sa stai drept, chiar daca stii ca o sa fie rau, sau sa te supui doar ca sa fie bine?!

    Ce faci cu educatia pe care ai primit-o, daca lumea in care traiesti te deformeaza intr-un fel in care nici nu banuiesti?!

     Este o chestiune la care observ de ceva timp. Mai ma gandesc.....cat a construit din personalitate la oameni scoala, cat le-a format caracterul. Cat te formeaza o functie si cat te deformeaza. Ce ar zice parintii, care te-au invatat sa dai jumatatea de mar mai mare celui de langa tine, atunci cand devii necunoscut chiar si pentru ei....Cat este de greu sa fi OM in ziua de azi chiar si cand esti sef sau subaltern, la munca de jos sau la a mai de sus.

Privesc la situatii, aparent fara iesire, si nu pot sa nu ma gandesc: cat timp ne ia si ce ne costa sa stam drepti. Cui foloseste fariseismul?! De ce avem nevoie sa fim mai sus cu....nimic. 

O cugetare la ora tarzie!

Comentarii (15)

08.02.2013, 07:18

Dia, este asa pentru ca asa esti tu. Un om normal si demn de omenie. In alte situatii...Pentru unii, si am vazut cateva cazuri in timp, situatia ii aduce la stadiul de nerecunoastere.

08.02.2013, 08:55

Liliana,cred ca m-ar bucura mai mult acum niste reusite sufletesti,lucruri care sa ma ajute sa redevin cum eram acum ceva timp.Celelalte materiale azi sunt,maine nu.

09.02.2013, 07:19

Dia, sa te ajute Doamne Doamne...

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase