Ciorba de perisoare

de gaby_duceag in Ciorbe, 8 Ian 2011 | 19477 vizualizari

COMENTARII (68)

Ina 1

08.01.2011, 09:02

Hai cu pozaaaa!!!! Introducerea imi place mult

gaby_duceag 1

08.01.2011, 09:05

No de ce esti asa curioasa? Sa vezi daca si ciorba iese invers?)))

Ina 1

08.01.2011, 09:06

Ma gandeam ca farfuria e cu gura-n jos

gaby_duceag 1

08.01.2011, 09:06

Ina 1

08.01.2011, 09:06

gaby_duceag 1

08.01.2011, 09:07

Neatza!
ps. mai gasesc si eu poze ratacite prin pc )) .cred ca-i de doua luni ciorba asta)

mena29 1

08.01.2011, 09:15

Si mie imi place,primesc si eu

gaby_duceag 1

08.01.2011, 09:17

Cred ca da. Ma mai gandesc ).

mena29 1

08.01.2011, 09:20

te pupacesc,apreciez ca ai facut un pas maaaare si crezi ca-mi dai

Ina 1

08.01.2011, 09:22

Gabytzule, eu la galushte ma intreb de ce le fierbe lumea separat, in loc sa le fiarba direct in supa , sa-si traga gust de supa, nu sa fie fade..apa fiarta si atat

aziz 1

08.01.2011, 09:27

cummmm....?ne dai vechituri?da ce vrei sa scapi de noi?adevarat la mine se maninca si congelata doar sa fie cu perisoare

ana 1

08.01.2011, 09:54

eu nu fac domlue asa eu le fierb pe toate odata ,si legumele si periisoarele.Bun bun!

nadina73 1

08.01.2011, 10:47

Neata Ina si eu ma intrebam la fel"de ce se firrb galustele separat si in apa?isi pierd tot gustu sincer"si tot nu am gasit raspunsu,eu le fierb direct in supa.Asa si acuma sa trecm la ciorba lui Gaby pana nu facem si aici un cabinet...........buna de tot ,si aburinda

Cris2711 1

08.01.2011, 10:48

Gaby vreau sa-ti zic ca si eu fac la ca si tine,la supa de pui si de fapt egal care supa,intai carnea,indepartez spuma si apoi pun legumele.Iar galuste si taitei fierb in supa,pentru gust,aici le fierb separate.Si acum vin la o portie

gaby_duceag 1

08.01.2011, 10:55

Mona , da, vreau sa scap de tine
@ana...hrrrr )))
@nadina, da, e buna, pe cuvant
Cris bun venit in grup)

Cris2711 1

08.01.2011, 10:59

pup

aziz 1

08.01.2011, 11:13

i m back gaby eu sint riia de care nu scapi asa usor

lilik 1

08.01.2011, 11:31

buna buna asa aburinda

gaby_duceag 1

08.01.2011, 12:28

ms

Ina 1

08.01.2011, 12:37

Cred ca-i plina Gaby de raie

gaby_duceag 1

08.01.2011, 12:40

RuxyRux 1

08.01.2011, 12:42

Arata splendid!!!

marcela1979 1

08.01.2011, 16:28

ce bine arata mai ca as vrea si eu o portie

Rocsi 1

08.01.2011, 17:15

pai asa fac si eu intai legumele si apoi carnea...pe tine mama ta te-a invatat asa mai special vreau o farfurie de ciorba,dar vreau si farfuria

gaby_duceag 1

08.01.2011, 17:50

ruxy, carla, rocsi

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

ieri la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase